Udruga Cenzura plus - antidiskriminacijska kontakt točka29.11.'12
Cenzura Plus, udruga za promicanje ljudskih prava i medijskih sloboda od travnja 2012. je izabrana za regionalnu kontakt točku za Južnu Hrvatsku[1] na području suzbijanja diskriminacije na tržištu rada u sklopu projekta „Jednaki u različitosti“ (“Equally Diverse”) financiranog u okviru Programa Zajednice za zapošljavanje i socijalnu solidarnost (PROGRESS) „Potpora nacionalnim aktivnostima koje se tiču borbe protiv diskriminacije i promidžbe jednakosti“. Projekt provode Hrvatski zavod za zapošljavanje, kao nositelj, uz Ured pučkog pravobranitelja i Ured za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH.
Nakon završetka projekta, Cenzura Plus kao regionalna kontakt točka za suzbijanje diskriminacije na području Južne Hrvatske, nastavlja surađivati s Pučkim pravobraniteljem na području suzbijanja diskriminacije i implementacije antidiskriminacijskih politika.
Kao kontakt točka za Južnu Hrvatsku, Cenzura Plus će sve zainteresirane dionike (lokalne i regionalne samouprave, povjerenstva za ravnopravnost spolova, poslodavce, udruženja poslodavaca, podružnice Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, sindikate, udruge i građanske inicijative, predstavnike medija, te ostalu zainteresiranu javnost) individualno i grupno informirati i savjetovati o suzbijanju diskriminacije, savjetovati kako postupati kada se sumnja na diskriminaciju, educirati JLS, relevantne institucije i poslodavce o različitosti i suzbijanju diskriminacije na tržištu rada, monitorirati medijska izvještavanja po pitanju diskriminacije, podizati svijest javnosti o pitanjima diskriminacije i različitosti, te surađivati s Pučkim pravobraniteljem, Pravobraniteljicom za ravnopravnost spolova, Pravobraniteljicom za osobe s invaliditetom, Uredom za ljudska prava i prava nacionalnih manjina Vlade RH, udrugama i svim ostalim relevantnim dionicima po pitanju suzbijanja diskriminacije.
U suradnji s Dalmatinskim odborom solidarnosti (dalje u tekstu: DOS), Cenzura Plus pruža i besplatne pravne savjete na području suzbijanja diskriminacije.
Informirati se i savjetovati o suzbijanju diskriminacije, te prijaviti diskriminaciju možete ponedjeljkom i četvrtkom od 9 do 14 sati i srijedom od 16 do 20 sati u prostorijama udruge Cenzura Plus na adresi Šetalište Bačvice 10 u Splitu, te putem e-maila: diskriminacija@cenzura.hr i telefona: 021/489-168.
Za dodatne informacije kontaktirajte antidiskriminacijski tim Cenzure Plus, Nedu Milišić i Blanku Čop.
[1] Južnu Hrvatsku čini pet županija – Splitsko-dalmatinska, Ličko-senjska, Dubrovačko-neretvanska, Šibensko-kninska i Zadarska.
Izvor: http://cenzura.hr/
« natrag
|