Udruga SRMA

mobile: (++385) 095/8272-501
e-mail: udruga.srma@st.t-com.hr
donacije: 2330003-1100352723

Dan ružičaste vrpce u Sinju 3.10.2009.g.!

18.05.'11

Klub žena liječenih na dojci Sinj u subotu 3. listopada 2009. obilježio je po treći put Dan ružičaste vrpce.
Tako se i ove godine Klub pridružio nacionalnoj akciji mreže Europa Donna čiji je član.
članice kluba su prošetale centrom grada s velikom ružičastom vrpcom podsjećajući na važnost ranog otkrivanja raka dojke. članice i volonterke Kluba dijelile su edukativne i informativne materijale, i male ružičaste vrpce kao podsjetnik na redovnu i trajnu brigu o zdravlju.
Cilj ovogodišnje akcije bio je senzibilizirati javnost za potrebu pružanja psihosocijalne pomoći ženama liječenim od raka dojke i članovima njihovih obitelji te na nužnost uključivanja psihoterapeuta u onkološke timove i savjetovališta.

Program se provodi uz financijsku potporu Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva

Ministarstvo za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku

Udruga Srma je korisnica institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.

Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike

Središnji državni ured za demografiju i mlade

Ministarstvo pravosuđa i uprave

Grad Sinj